Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry - WINNICA

AKTUALNOŚCI


Gala Literacka WINIARKA 2020


Już po raz szósty Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA wręczyło nagrody za dokonania literackie związane z naszym miastem. Podczas corocznej Gali, odbywającej się w Norwidzie, nastąpiło rozstrzygniecie Konkursu Literackiego o Tematyce Zielonogórskiej oraz ogłoszenie wyników obrad kapituły przyznającej nagrodę Winiarki za całokształt działań literackich związanych z Winnym Grodem.
Laureatem Winiarki w kategorii indywidualnej został poeta i malarz Władysław Klępka - lublinianin, który od ponad pół wieku zapuścił korzenie w naszym mieście. W tym roku przyznano także po raz pierwszy nagrodę grupową Winiarki, którą uhonorowano Oddział Zielonogórski Związku Literatów Polskich.
Podczas spotkania ogłoszono zwycięzcę Konkursu Literackiego o Tematyce Zielonogórskiej. Został nim Krzysztof Ziemski. Jurorów urzekł jego wiersz klasyczny wiersz pt. Exodus. Ogromną radością dla organizatorów wydarzenia – jak podkreślił przewodniczący jury Alfred Siatecki – jest rosnąca z roku na rok ilość utworów wpływających na konkurs.

W trakcie wieczoru nastąpiła prezentacja tomiku poetyckiego Adama Żuczkowskiego „Głaz”. Książka ta jest wypełnieniem zobowiązania podjętego przez TMZG Winnica, jakim było wyprodukowanie publikacji ubiegłorocznego laureata konkursu.
Spotkanie, którego gospodarzem był Mateusz Kasperczyk, ubarwił występ duetu jazzowego w składzie Wojciech Pruszyński i Robert Chyła.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wydarzenia dyrekcji i pracownikom Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Głębokie ukłony za życzliwość, pomoc, a także za transmisję spotkania on-line.

 

   

Gala Literacka WINIARKA 2019 zrealizowana została dzięki pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Fot. Alicja Błażyńska