Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry - WINNICA

AKTUALNOŚCI


Bioróżnorodność w Zielonej Górze


Przed nami czwarte spotkanie z cyklu "Rozmowy o Zielonej Górze". Przedmiotem majowej debaty, którą poprowadzą prof. Leszek Jerzak oraz dr Piotr Reda, będzie "Bioróżnorodoność w naszym mieście. Wczoraj, dziś i jutro".
Jak zawsze spotykamy się o godz. 17.00 w ostatni wtorek miesiąca, który tym razem przypada 30 maja, w gościnnych progach Biblioteki Norwida, na parterze w klimatycznej Pro Libris Cafe. A jako że nazwa zobowiązuje, to oczywiście przy kawie, herbacie i ciastkach.
Liczymy na Państwa obecność i dyskusję po prelekcjach naszych gości.
Cykl „Rozmowy o Zielonej Górze” jest kontynuacją spotkań zainspirowanych trzytomową publikacją „Historia Zielonej Góry”, które w roku ubiegłym Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry Winnica organizowało wspólnie z Muzeum Ziemi Lubuskiej. Jako że wiele problemów nie zostało wówczas omówionych, postanowiliśmy zgłębić kolejne obszary aktywności społeczno-kulturalnej naszej społeczności. A są to m.in. zagadnienia dot. życia literackiego, muzycznego, teatralnego, sportowego, samorządowego, ochrony przyrody czy problematyki winiarskiej.
W 2023 roku obok TMZG WINNICA współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze.
Cykl realizowany jest w ramach jubileuszu 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.
Opiekunem wydarzenia jest dr hab. Ryszard Zaradny.
"Rozmowy o Zielonej Górze" to nowy cykl spotkań przygotowanych przez Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA, odsłaniający obszary aktywności społeczno-kulturalnej naszego miasta w ramach obchodów jubileuszu 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.
Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze.
Zapraszamy - wstęp wolny.