Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry - WINNICA

AKTUALNOŚCI


Nagrody kulturalne Prezydenta Miasta Zielona Góra rozdane. Wśród laureatów  Przemysław Piotrowski - członek TMZG Winnica


W okresie Winobrania tradycyjnie już nagradzani są twórcy i animatorzy kultury. Z ogromną radością informujemy, że wśród laureatów znalazł się członek naszego stowarzyszenia – Przemysław Piotrowski, niegdyś dziennikarz „Gazety Lubuskiej”, a dziś znany na arenie ogólnopolskiej autor m.in. cyklu książek kryminalnych o Igorze Brudnym. Przypomnijmy, że ich akcja rozgrywa się Winnym Grodzie.

Przemysław Piotrowski dziękując za wyróżnienie uchylił też rąbka tajemnicy, odnoszącego się do bohatera swoich powieści – Tysiące osób w kraju usłyszały o nim i o Zielonej Górze, a już wkrótce usłyszą miliony.
Indywidualne nagrody kulturalne miasta otrzymali także: Jolanta Marciniszyn – publikująca pod pseudonimem Jolanta Pytel, Tadeusz Dobosz (rzeźbiarz), Czesław Sobkowiak (poeta), Leszek Kalinowski (dziennikarz), Igor Myszkiewicz (grafik, literat), Radosław Blonkowski „Rademenez”(raper), dr hab. Jarochna Dąbrowska-Burkhardt, prof. UZ (germanistka) oraz artystka Barbara Bańda (nieobecna na uroczystości). Wręczono także nagrody zbiorowe, a otrzymały je – Biblioteka w Zawadzie oraz zespół „Cadillac” działający w sferze muzyki rockowej i punkowej już od ponad 30 lat.
Uhonorowanie twórców odbyło się w nowym gmachu zielonogórskiego muzeum.
Gratulujemy z całego serca wszystkim laureatom!

Fot. Alicja Błażyńska