Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry - WINNICA

AKTUALNOŚCI


DEBIUTY WINNICY - Aleksandra Kurzawa "Przypadki pewnego konia"


Pod koniec grudnia ukazała się kolejna książka w ramach serii wydawniczej Debiuty Winnicy. Jej autorką jest Aleksandra Kurzawa.

"Przypadki pewnego konia" to debiut prozatorski utalentowanej poetki i (teraz) pisarki. Książka jest zbiorem anegdot I historyjek dotyczących najprawdziwszego w świecie konia, który zajmuje poczesne miejsce w codzienności autorki. Opowiastki zamieszczone w książce ilustrowane są rysunkami A. Kurzawy.

Jest to druga publikacja w serii Debiuty Winnicy, w której prezentowane będą utwory utalentowanych osób związanych z naszym miastem i regionem.

Aleksandra Kurzawa - ur. w 1990 roku w Białymstoku. Dzieciństwo i młodość spędziła w podzielonogórskim Wilkanowie, a w 2018 roku przeniosła się w okolice Krosna Odrzańskiego.

W 2017 r. ukazał się jej tomik poezji "Rzeczy oczywiste". Z zawodu jest filologiem-edytorem, ale zajmuje się również malarstwem i muzyka. Jej hobby to jazda konna.  Wraz z mężem opiekują się trzema koniami. Jeden z nich, będąc źródłem żartów i czułych docinków,  stał się inspiracją do stworzenia niniejszej książeczki.